0
Sepetinizde ürün yok.
Toplam : 0,00
biberli ekmek
cevizli kombe
hurmali kombe
sade kombe
mamül
defne sabunu
nohut unu humus
kantaron-yağı
askıda destek
kahvaltılık destek paketi
simit
asma yapragi
hatay kaytaz boregi
ramazan kolisi
Ramazan Kolisi
1.370,00

Hatay Yöresel Ürünler

Hatay, zengin tarihi, kültürel çeşitliliği ve nefis mutfağı ile Türkiye'nin güneyinde, Akdeniz'in sıcak kucaklayan bir kenti olarak öne çıkıyor. Bu muazzam coğrafya, özel iklimi ve verimli topraklarıyla birlikte, Hatay yöresel ürünlerini eşsiz kılıyor.

Hatay yöresel ürünleri, birbirinden özel tatlarıyla sadece mutfakları değil, aynı zamanda kültürü ve geçmişi de yansıtıyor. Bu lezzet dolu şehri keşfetmek, bir gastronomi yolculuğuna çıkmak istiyorsanız, Hatay'ın muazzam yöresel ürünleri sizi bekliyor.

Hatay yöresel ürünler denildiğinde ilk olarak akla meşhur Hatay salçaları, kırma zeytin, zeytinyağı, nar ekşisi, kireçte kabak tatlısı, Hatay peyniri, künefe tatlısı, zahter, dağ kekiği, turşular, fermente sirke, dolmalık kuruluklar, salamura çeşitleri, pekmez, kömbe, ceviz reçeli, humus, halhalı zeytin, tahin ve doğal sabunlar gelmektedir. Bu zengin ve doğal içerikli parmak ısırtan bu lezzetleri güvenle sipariş verebilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar gelen bu geleneksel lezzetler sofraları süsleyerek adından sıkça söz ettirmektedir. Her bir lezzeti doğal ve el yapımı olan bu lezzet şölenin tadına varmak için hatayguru.com‘dan uygun fiyatlarla hemen sipariş verin!