0
Sepetinizde ürün yok.
Toplam : 0,00

Salça Çeşitleri

Ev Yapımı Salça Çeşitleri

Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan, konulduğu yere lezzet katan ev yapımı Hatay Acı Biber Salçası yemeklere verdiği iyi renk ve lezzeti ile en çok tercih edilen salça çeşidimizdir. Acı biber metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımını sağlaması nedeniyle acı biber salçası tercih edilebilir.
Genellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği Hatay Tatlı Acı Biber Salçası lezzetimizle harika yemekler yapabilir, kahvaltılık soslar hazırlayabilirsiniz. Doğal kırmızı biberin tadını ve kokusunu alabilirsiniz.
Hatay'ın köylerinde yetişen biber ve domateslerle yapılan kaliteli, doğal ve katkısız Hatay salçası çeşitlerine web sitemizden ulaşabilir, Hatayguru.com’dan güvenle online satın alabilirsiniz. Her mevsimde yemeklerin olmazsa olmazı, yemeklere lezzet katan salça çeşitleri, doğal ve taze haliyle sofralarımızda yerini almaktadır. Salça çeşitlerimiz Hatay Tatlı Biber Salçası, Hatay Acı Biber salçası ve Hatay Domates Salçası olmak üzere ev yapımı ve doğaldır. Biber salçası çeşitlerimizi 1 Kg, 800 Gr ve 1900 Gr’dır. Domates salçası çeşitlerimizi de 800 Gr ve 1850 Gr seçenekleriyle uygun fiyatla tercih edebilirsiniz.

Salçanın Faydaları

Genellikle her gün kullandığımız salçaların faydaları saymakla bitmez. Vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir ve sağlığımıza pek çok katkıda bulunur. Domates salçası domatesin içerisinde yer alan bütün mineralleri ve vitaminleri kaybetmeden içinde tutmaya devam eder. Özellikle A, B, C, E ve K vitaminleri bakımından oldukça zengin olan domatesin içerisinde potasyum, kalsiyum, fosfor, sodyum ve demir gibi mineral de yer almaktadır. Biber salçası da yine içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve birçok hastalığın önlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle kırmızı biberin içerisinde yer alan beta karoten maddesi sayesinde saç tellerinin ve saç köklerinin kuvvetlenmesi açısından oldukça faydalıdır. İçeriğindeki likopen sayesinde kanserle mücadelede etkili olur ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
Ayrıca kolesterol düşürücü etkisi olur, kan dolaşımını düzenler ve birçok iltihabı iyileştirmeye yardımcı olur. Biber çeşidi ne olursa olsun, 50 gram kırmızı biber önerilen günlük C vitamini alımının %75'ine eşdeğerdir. Ayrıca E, B, J ve K vitaminleri, lif ve A vitamini açısından da oldukça zengindir.