0
Sepetinizde ürün yok.
Toplam : 0,00
halhali kirma zeytin

Halhalı Yeşil Zeytin (Kırma) - 1 Kg

220,00

1 Kg Halhalı Kırma Yeşil Zeytin. Sadece su ve kaya tuzu ile salamura ediliyor.

Stok Mevcut.
* Ürün 1 - 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
ADET:

Halhalı Zeytin: Hatay'ın Meşhur Zeytin Çeşidi

Halhalı Zeytin, Türkiye'nin en önemli zeytin üretim bölgelerinden biri olan Hatay ve çevre illerde yetişen lezzetli bir zeytin çeşididir. Zeytin severlerin kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kendine özgü tadı ve aromasıyla dikkat çekmektedir.
Halhalı Zeytin, yeşil zeytinlerin özenle toplanması ve işlenmesiyle elde edilmektedir. Zeytinlerin taş veya tokmak yardımıyla kırılmasıyla üretilen Halhalı Kırma Zeytin, sofralık ve yağlık olarak tercih edilmektedir. Katkı maddesi kullanmadan günlük su değişimi ile tatlandırılan Halhalı cins zeytinler, sadece su ve kaya tuzu ile salamura edilmektedir. İçeriğinde yüksek oranda yağ bulunan Halhalı Zeytinler, zeytinyağı üretiminde de sıkça kullanılmaktadır.
Bu özel zeytin çeşidinin dikkat çeken özellikleri arasında aroması ve boyutu bulunmaktadır. Diğer zeytin türlerinden farklı bir aromaya sahip olup, orta büyüklükte meyveleriyle sofralarda göz alıcı bir görüntü oluşturur.
Halhalı Zeytin, doğal yetişme şartlarına sahip Hatay'ın iklimi ve topraklarıyla beslenerek meyve aromasını tatlarında taşır. İçeriğindeki fenolik maddeler nedeniyle taze koparıldığında hafif acı bir tada sahip olan bu zeytin çeşidi, tatlandırılarak tüketilmeye uygundur. Yemeden önce temiz kap içerisinde tüketeceğiniz miktarda zeytini suda bekleterek damak tadınıza göre tuz oranını ayarlayabilirsiniz.
Yeşil kırma veya siyah sofralık/yağlık olarak tüketilebilen Halhalı Kırma Zeytin, geniş ürün çeşitliliğiyle zeytin severlere sunulmaktadır. Kaliteli ve doğal bir zeytin deneyimi için tercih edebileceğiniz bu zeytin çeşidimiz sofralarınıza lezzet ve sağlık katmak için ideal bir seçenektir.

ali dursun – 08 Aralık 2023, Cuma

Denemek için almıştım fakat sürekli alıyorum artık çok güzel bir tadı var.

Yorum yazın