0
Sepetinizde ürün yok.
Toplam : 0,00
kabuklu kaju

Kabuklu Kaju 350 Gr

326,00

350 Gr Kabuklu Kaju Fıstığı, herhangi bir koruyucu içermez, bu nedenle kaju doğal lezzetini korur.

Stok Mevcut.
* Ürün 1 - 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.
ADET:

Kabuklu Kaju Fıstığı

Kavrulmuş kajuların kabuklu ve kabuksuz olarak iki ana türü vardır. Kavrulmuş kabuklu kaju, sadece lezzetli ve bağımlılık yapan bir tada sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda sağlam bir lif, sağlıklı yağ ve bitki proteini kaynağıdır. Bu özellikleri sayesinde de onları harika bir atıştırmalık yapar.
Kaju fıstığı, doğru koşullarda saklandığında uzun bir raf ömrüne sahiptir. Hava geçirmez bir kapta, ışık görmeyen serin bir dolapta saklayarak 6 aya kadar uzun bir süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yeterince hızlı yemeyecekseniz, dondurucuda saklayarak bir yıl gibi uzun bir sürede tazeliğini yitirmeden tüketebilirsiniz.
Paketi açtıktan sonra bir ay içinde kullanın. Kullanımdan sonra hava almayacak şekilde sıkıca kapatın. Kuru ve serin yerde muhafaza edin. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Kavrulmuş kajunun faydaları nelerdir?

✓ Kaju fıstığı, Omega3, Omega6, yağ asitleri, E vitamini, B6 Vitamini, Folat gibi birçok bileşen içerir. Beynin iyileştirilmesinde rol oynamak için beyne giden oksijenin artmasına yardımcı olur. Kaju, beyindeki hücre üretimini etkileyen çoklu doymamış yağlar ve tekli doymamış yağlar içerir. Beynin daha berrak olmasına yardımcı olacak temel besinler, beynin depresyon durumuna düşmemesi için olumlu düşüncelere sahip olmasını sağlar. Bu nedenle, birçok insan, beyin kanaması, baş ağrılarını azaltmak için tuzlu ve kabuklu kavrulmuş kajuları tercih eder.
✓ Kabuğu ile kavrulmuş kaju fıstığı da sizi sağlıklı bir kalple korur, doymamış yağ asitleri kötü kolesterolü düşürmenize, zararlı düşük yoğunluklu lipoprotein riskini azaltmanıza, kan trigliserit düzeylerini düşürmenize ve kalbinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olur.Sağlıklı olmak koroner kalp hastalığını önleyebilir. arter hastalığı ve kalp hastalığını azaltır.
✓ Kajuda kanserli tümörleri azaltan bir madde olan proantosiyanidinler vardır.
✓ Kaju fıstığı tekli doymamış yağlar içerir. Kaju yemek kilo vermeye yardımcı olur, hamileler için de faydalıdır.
✓ Ayrıca kaju, kemikleri güçlendirmeye yardımcı olmak için demir, çinko ve magnezyum gibi birçok mineral içerir.
✓ Kaju yemek stresi azaltmaya ve beyin fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olur.
✓ Kaju fıstığındaki magnezyum içeriği sinir sistemini sağlıklı tutmaya yardımcı olur. Magnezyum, sinir hücrelerine giren kalsiyum sürecini yavaşlatarak kan damarlarının ve kasların gevşemesine ve dinlenmesine yardımcı olur, hipotansiyon, baş ağrısı insidansını azaltır ve kalp krizlerini önlemeye yardımcı olur.

Hızlı ve güvenli teslimat ile ailenize, arkadaşlarınıza veya sevdiklerinize atıştırmalık alternatif bir hediye olarak satın alabilirsiniz.

jale d. – 03 Şubat 2024, Cumartesi

yemeye. başlayınca bırakamıyorum, kajunun en güzel hali

Yorum yazın